Internetowy Klub Wyżłów Weimarskich

Portal “Internetowy Klub Wyżłów Weimarskich” oraz “Baza Danych Wyżłów Weimarskich w Polsce” są prowadzone i utrzymywane przez hodowlę SZARA SFORA. W Polsce NIE MA działającego przy ZKwP Klubu Wyżłów Weimarskich. Stąd portal, mimo swojej nazwy, nie może być traktowany jako strona istniejącego Klubu. Portal jest w chwili obecnej jedynie klubem internetowym hodowców, właścicieli weimarów oraz miłośników rasy propagujących  idee oraz przestrzegających przepisów FCI, Związku Kynologicznego w Polsce oraz Polskiego Związku Łowieckiego.

Portal jest internetowym klubem społecznościowym mającym na celu:
- integrację środowiska hodowców, właścicieli i miłośników wyżłów weimarskich w Polsce
- stworzenie Bazy Danych Wyżłów Weimarskich w Polsce 
- dostarczenie rzetelnej informacji na temat rasy: jej cech fizycznych, psychicznych i użytkowych
- przygotowanie warunków do powstania w przyszłości Klubu Wyżłów Weimarskich przy ZKwP
- propagowanie:
1. hodowli weimarów rasowych=rodowodowych (rekomendacja miotów, hodowli i reproduktorów zrzeszonych w ZKwP)
2. przeprowadzania badań reproduktorów i suk hodowlanych w  kierunku chorób uwarunkowanych genetycznie typowych dla rasy.
3.  wyżła weimarskiego jako psa myśliwskiego

Zapraszamy wszystkich chętnych do tworzenia zawartości portalu oraz nadsyłania artykułów do poszczególnych działów portalu. W sprawie artykułów prosimy o kontakt z administratorem strony

Regulamin

  1. Portal “Internetowy Klub Wyżłów Weimarskich“ jest ogólnie dostepnym źródłem wiedzy.
  2. Wszystkie materiały znajdujące się na stronach portalu ”Internetowy Klub Wyżłów Weimarskich” są własnością portalu i jego twórców. Żadna część portalu, zarówno w całości jak i we fragmentach, nie może być reprodukowana ani przetwarzana w jakikolwiek sposób elektroniczny, fotograficzny, mechaniczny lub inny oraz nie może być przechowywana w jakiejkolwiek bazie danych bez zgody Autorów. Kopiowanie, reprodukowanie, odtwarzanie lub modyfikacja materiałów zawartych na stronach portalu są zabronione.
  3.  ”Baza Danych Wyżłów Weimarskich w Polsce”  jest tworzona na podstawie zgłoszeń hodowców i właścicieli psów oraz na podstawie oficjalnych danych publikowanych przez FCI, ZKwP i PZŁ.
  4. Przesłanie przez właściciela psa zgłoszenia do “Bazy Danych Wyżłów Weimarskich w Polsce” jest równoznaczne ze zgodą na publikowanie wszystkich danych zawartych w zgłoszeniu. W przypadku nie wyrażania zgody na publikację danych (lub ich części) zawartych w zgłoszeniu wymaga się wyrażenia takiego zastrzeżenia w formie pisemnej. Zwracamy jednak uwagę, że zastrzeżenie publikacji danych wpłynie negatywnie na funkcjonowanie bazy.
  5. Zamieszczanie informacji dotyczącej zapowiedzi miotów oraz publikowanie ogłoszeń dotyczących sprzedaży szczeniąt  i  psów starszych  jest BEZPŁATNE.
  6. Wszelkie bieżace informacje dotyczące wyników wystaw, konkursów, adopcji psów, itp. pochodzą  od użytkowników portalu. Portal nie bierze odpowiedzialności za treści tam zawarte oraz wystapienie ewentualnych błędów.
  7. Autorem treści w portalu może zostać każdy użytkownik portalu, który czuje się kompetentny do przekazania swojej wiedzy innym. Publikacja artykułów nastepuje w uzgodnieniu z administratorem portalu. Autorzy tekstów otrzymają dodatkową reklamę w portalu.