Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ŻYWIENIE WEIMARA

ŻYWIENIE WEIMARA 6 lata 11 miesiąc temu #7848

  • izainero
  • izainero Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam mam poważny problem ze swoim psem a raczej zmartwienie..
Mam cudownego wyżła weimarskiego byliśmy ostatnio u weterynarza i przy okazji go zważyłam. Ma 10 mies a waży jedynie 28kg psy w jego wieku powinny ważyć co najmniej 35 i bardzo mnie to martwi. Znają może państwo jakieś zalecenia żywieniowe żeby przybrał na wadze ? pomimo niskiej wagi jest bardzo energiczny wesoły nie widac po nim żeby mu czegoś brakowało ale mimo wszystko 7kg to duży brak.
Mam zamiar mu kupić karmę z royala wysokoenergetyczna z dużą ilością białka i tłuszczu ale nie wiem czy to wystarczy. Bardzo proszę o jakieś informacje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ŻYWIENIE WEIMARA 6 lata 10 miesiąc temu #7849

  • telimena79
  • telimena79 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam,
Mam podobne zmartwienie gdyż mój pies waży 25kg a skończył rok.Dodatkowo jest mały ale wygląda proporcjonalnie.Mam drugiego wyżła i ten mając 5 miesięcy tak wyglądał.Martwię się okropnie bo wiem ,że raczej już nie urośnie.Może pani pies tez jest raczej z tych "niższych"wyżłów.Jest jeszcze młody i na budowanie "masy"ma jeszcze czas.Mój pierwszy pies był długo bardzo chudy ale wysoki,dopiero przed drugimi urodzinami wyglądał jak samiec.Co do karmy to wymieniona przez panią nie wydaje się być dobrą karmą i raczej bym jej nie polecała.
Pozdrawiam K.W
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ŻYWIENIE WEIMARA 6 lata 10 miesiąc temu #7850

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Problem z "wagą" może nie wynikać ze złej karmy, ale z lekkiej konstrukcji psa. Lekki kościec, niski wzrost, itd. Wtedy żadna karma nie pomoże, bo przyczyna leży gdzie indziej.
Jeżeli pies jest w dobrej kondycji, nie wygląda na chudego (tzn. nie widać żeber, czy kości biodrowych) to z niską wagą psa należy się pogodzić.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.102 s.