Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pseudohodowle

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7411

  • Pat
  • Pat Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 32
  • Oklaski: 0
Zainteresował mnie ostatni wątek odnośnie pseudohodowli. Wydaje mi się, że problem nie jest wystarczająco nagłośniony. Niestety nie każdy przed zakupem psa przekopuje się przez internet, czy literaturę żeby poznać specyfikę rasy i zrozumieć które hodowle są "prawdziwe" a które tylko takie udają. Poszukując przed chwilą pieska dla rodziców trafiłam na ogłoszenie w którym napisano, że szczeniaczki są "z legalnej hodowli zarejestrowanej w Canis e Catus oraz US ". Czego skrótem jest US nie wiem natomiast Canis e Catus to Ogólnopolskie Niezależne Stowarzyszenie Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych. Czy w związku z tym hodowla jest faktycznie legalna? Okazuje się, że tak ponieważ zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych (art. 10a ust.2), natomiast zgodnie z ust. 6 zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest
działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Nie interesuję się kynologią, ale i bez tej wiedzy oczywiste jest dla mnie, że to kolejny gniot naszego ustawodawcy.Wystarczy bowiem założenie jakiegokolwiek stowarzyszenia o ogólnopolskim zasięgu działania z odpowiednio określonym celem statutowym i po zarejestrowaniu w nim hodowli można legalnie rozmnażać zwierzęta(!), oczywiście bynajmniej nie w celach handlowych, ot z czystej pasji :( Nie rozumiem tylko w jaki sposób jest ustalana "rasowość psów" w takich stowarzyszeniach. Być może zbyt powierzchownie zgłębiłam temat, jeżeli są jeszcze jakieś inne przepisy poza ustawą o ochronie zwierząt, które nakładają dodatkowe wymagania takim organizacjom to chętnie się dowiem. Z ciekawości chciałam otworzyć regulamin hodowli psów w ww. stowarzyszeniu ale z jakiegoś powodu nie mogę. Więc nie dowiedziałam się jakie warunki musi spełnić ich hodowca. Rozwiązanie tej patologicznej sytuacji widzę tylko jedno. Żeby można było skutecznie walczyć z pseudohodowlami, które w świetle naszego prawa działają legalne należy zmienić w pierwszej kolejności prawo. Zapewne Państwo jesteście lepiej zorientowani czy była taka inicjatywa ustawodawcza. Wydaje mi się, że środowisko hodowców oraz zwykłych posiadaczy psów zrzeszonych w Polskim Związku Kynologicznym jest na tyle duże, że przynajmniej ze złożeniem odpowiedniego projektu nowelizacji nie byłby żadnego problemu. Inna sprawa co zrobiliby nasi posłowie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7414

  • Apoteoza
  • Apoteoza Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
odnośnie rasowości psów w tych dziwnych stowarzyszeniach - proszę zerknąć tu :
www.kupsprzedaj.pl/o/zostan-zarejestrowa...d-tylko-10zl/3133779

rodowód 10 zł - "Nie musisz do nas przyjeżdżać ani my nie przyjeżdżamy do Ciebie.
Wszystko załatwiasz elektronicznie. :
czyli można każdemu Pimpusiowi wyrobić rodowód ...
a rodowód wygląda tak : www.yashczoorka.republika.pl/rodowod2.jpg

tu inne zdjęcie ciekawego rodowodu :
www.zdaniempsa.eu/2013/01/papier-zwany-rodowodem.html :D

jak z tym walczyć?...nie mam pojęcia. Będzie zapotrzebowanie to i produkcja będzie kwitnąć i bedzie tak dopóki nie zmieni się prawo..,
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7417

  • mikson37
  • mikson37 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
img07.olx.pl/images_tablicapl/66877061_2...ie-dodaj-zdjecia.jpg
img09.olx.pl/images_tablicapl/66877061_4...laskie-zwierzeta.jpg
img09.olx.pl/images_tablicapl/66877061_3...slaskie-owczarek.jpg
Może nie chodzi o nasze szaraki ale tło zdjęć daje wiele do myślenia. Ludzie dziwią się później że taki zwierzak choruje lub ma jakieś skrzywienie genetyczne, pomijając czystość rasy oczywiście. A co do ceny tych psiaków to w zeszłym tygodniu była 900 zł a w obecnej chwili wynosi 600 zł. Będzie tak do momentu jak rządzić będzie cena a nie jakość. Jak ktoś chce przeczytać całe ogłoszenie to jest na OLX id: 33964929
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez mikson37.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7418

  • justyna
  • justyna Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 0
Pat, Polski Związek Kynologiczny (pkpr.pl) to nie Związek Kynologiczny w Polsce. Zapewne ten drugi miałaś na myśli ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7420

  • Pat
  • Pat Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 32
  • Oklaski: 0
No pewnie, że ten drugi :oops:
A czy orientujecie się może jak wyglądają odpowiednie regulacje prawne w innych krajach europejskich? Czy prawo nadawania statusu hodowcy mają tylko organizacje zrzeszone w FCI?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pseudohodowle 9 lata 4 miesiąc temu #7423

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Nie, w innych krajach też jest dużo różnych organizacji, stowarzyszeń, które zrzeszają hodowców. Nie wiem, czy na tak "wypaczonym" poziomie jak u nas.
Poza tym w każdym kraju europejskim (i nie tylko) jest 1 organizacja - członek (organizacja stowarzyszona) z FCI.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.121 s.