Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak dokonać prawidłowego wyboru?

Jak dokonać prawidłowego wyboru? 7 lata 7 miesiąc temu #7798

  • Oliwkaa
  • Oliwkaa Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witajcie,
Jestem obecnie przed zakupem weimara. Dużo czytałam o tej rasie jest to przemyślane ale nie znam żadnego właściciela aby moc porozmawiać i zweryfikować informacje. Reprezentuje rodzine aktywna, lubiąca spacery, bieganie, rower, weekendy poza miastem a na codzień żyjemy w domu z ogrodem. To czego nie zapewnie "przyjacielowi" to polowania - i jestem daleka od tego typu aktywności. Czy to mnie eliminuje jako przyszłego właściciela wyżła?? W domu mieszka z nami od 2lat kot - swobodnie wychodzący poza dom i ogród. Czytalam ze kiedy wprowadzamy szczeniaka do domu z kotem to jest duza szansa ze sie zaprzyjaznia. Czy to jest realne??
I chyba ostatne na tym etapie pytanie. Gdzie polecacie zakupic weimara??
Bedzie mi bardzo miło jesli pomożecie :) pozdrawiam oliwkaa
Ostatnio zmieniany: 7 lata 6 miesiąc temu przez szarasfora.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak dokonać prawidłowego wyboru ?? 7 lata 7 miesiąc temu #7800

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Gdzie mieszkasz? Na pewno w Twojej okolicy znajdziemy kogoś z weimarem, z kim mogłabyś porozmawiać :)

ps. Jeżeli zdecydujesz, że nadajecie się na właścicieli weimara, zerknij w górę na zakładkę mioty. klub.weimaraner.pl/index.php?option=com_...le&id=122&Itemid=847
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Ostatnio zmieniany: 7 lata 7 miesiąc temu przez szarasfora.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak dokonać prawidłowego wyboru ?? 7 lata 7 miesiąc temu #7801

  • Lenka
  • Lenka Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Wielu z właścicieli weimarów nie poluje, ale w zamian zapewnia im inne aktywności zgodne z naturą i przeznaczeniem tej rasy.
Dom z ogrodem jest super, ale jak każdy pies weimar lubi sobie czasem pokopać i nie koniecznie tam gdzie my byśmy to zaakceptowali. Moje weimary pomimo życia na 2500 m2 ogrodzonego terenu, codziennie ( o 6 i 18 ) stoją pod bramą i domagają się długiego spaceru.
I chodzi tu nie tylko o potrzeby fizjologiczne, muszą trochę "popracować", czegoś poszukać, za czymś pobiegać.
Wtedy w domu są a jakoby by ich nie było :).
Pomijam tu czas szczenięctwa, nauka czystości itd. czyli tak do drugiego roku życia
Co do kota - moje doświadczenie również wskazuje, że taka kolejność daje większe szanse na dogadanie się zwierzaków.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak dokonać prawidłowego wyboru ?? 7 lata 7 miesiąc temu #7802

  • greydracon
  • greydracon Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Dom z ogrodem to czasem bywa pułapka bo jest alternatywą dla ludzi na brzydką pogodę itd. Weimary nie traktują ogrodu jak wyjścia na spacer. Dla weimarów najważniejszy jest kontakt z domownikami, z naszych doświadczeń wynika, że bardzo dobrze dogadują się z kotami (bez względu na to jak wielką niechęć do kotów ma ich matka ;)).

Na co zwracać uwagę? Hodowla musi należeć do Związku Kynologicznego w Polsce!
Myślę, że dużo się nie pomylę jak powiem, że każdy hodowca jak do niego zadzwonicie/ napiszecie chętnie z Wami porozmawia o rasie, jej potrzebach i wszystkim co Was może zainteresować.
Tears of Dracon
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak dokonać prawidłowego wyboru ?? 7 lata 7 miesiąc temu #7803

  • Ishmell
  • Ishmell Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Mieszkałam z 2 szarymi w mieszkaniu, a obecnie (z większą ilością szarych) w domu z ogrodem. Dom z ogrodem jest piekielnie wygodny szczególnie dla szczeniaków (czystość) i na 'szybkie siku' u starszaków. Całkiem dobrze sprawdza mi się też ogrodzony teren przy nauce, czy to przywoływania, czy czegokolwiek innego. Mam pewność, że pies mi nie ucieknie. Część ogrodu mamy przystosowany pod psy - to ich teren - piaskownica, basen, drzewa, nawet sterta drewna (do tropienia) - wszystko pod ręką. Natomiast sam ogród spaceru i eksploracji nigdy nie zastąpi i trzeba pamiętać, że weimar znudzony może być nieznośny i... sam wychodzić na spacery (proszę mi wierzyć 1,5m ogrodzenia to pestka dla szarego :) ). Odnośnie kota, ujmę to tak - mamy ich kilka, żyją w domu (niewychodzące) i poza 1/4 szarego stada problemu nie ma. Rzeczona 1/4 koty pilnuje. Co może być niebezpieczne to to, że psiak instynktownie może się za kotem rzucić w pogoń i ciężko będzie go za to winić. O ile moje psy w domu kotów nie tykają, to koty sąsiadów czy za płotem, czy na terenie, to świetna zabawa do gonienia. Pogonie są bezkrwawe, ale jednak przyjemne dla mojego oka nie za bardzo. W kwestii polowań - my również nie polujemy, ale tropienie użytkowe i aportowanie (bo lubią) stanową dużą część naszej aktywności z szarymi. Ważne jest to, żeby poznać psa i zobaczyć, jakie ma predyspozycje i tak go kierunkować :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.121 s.